Czym Jest Pewność Siebie Rodzica

Kiedy jesteś pewnym siebie rodzicem w relacji z dzieckiem?

Dziś powiem Ci, co nie co, o pewności siebie, która mocno idzie w parze z konsekwencją. Właściwie, to nie ma konsekwencji bez pewności siebie.

Na pewno zauważyłeś, że jak brak Ci pewności siebie, dziecko to wyczuwa i Cie nie słucha ani Twoich poleceń, ani też nie reaguje, co do niego mówisz.

A wiesz, kiedy jesteś naprawdę pewny siebie, nie tylko w relacji z dzieckiem?

Podpowiem Ci jedną fajną i ciekawą rzecz.

Pewny siebie jesteś wtedy jak nie pojawi się w Twojej głowie konflikt wewnętrzny. Czyli nie pomyślisz sobie: a co będzie, jeśli mi się nie uda? Jeśli taka myśl pojawi się w Twojej głowie zmieni się Twoja mikro mowa ciała, która przekaże te informacje odbiorcy – w naszym przypadku dziecku. Twoja mowa ciała zdradzi Twój brak pewności siebie. Każdy z nas podświadomie potrafi czytać mowę ciała. Nie trzeba się tego specjalnie uczyć.

Więc jeśli pojawi się taka myśl u Ciebie będzie ją widać w Twojej mikro mowie ciała.

Taki konflikt wewnętrzny – jeśli pojawi się u Ciebie, to Twój umysł, te negatywną myśl weźmie za prawdziwą.

Jeśli chcesz być stanowczy w rozmowie z dzieckiem a pomyślisz sobie: co będzie jeśli mi się nie uda? Jak mnie nie posłucha? Jak wtedy zareagować? To jak programowanie umysłu, by tak się właśnie stało. Dziecko wyczuje wtedy Twoją niepewność i na pewno Ci nie posłucha.

 

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ podświadomie wyobrażasz sobie, co będzie jak się nie uda i automatycznie dążysz do tego, pomimo że tego nie chcesz.

Dzieci są bardzo wrażliwe na ton głosu i mowę ciała a jedno i drugie jest inne, gdy jesteś pewny siebie i gdy brak Ci pewności siebie. Ma to bardzo duży wpływ na reakcję Twojego dziecko na Twoje polecenia.

 

Do usłyszenia

Marcin Raszka

Chcesz wiedzieć więcej?

Zajrzyj do moich bezpłatnych poradników.

Kliknij tu aby przeczytać

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *