O mnie

marcin-raszka, wychowanie-dziecka, wychowanie dzieci, poradniki o wychowaniu

Jestem Marcin Raszka (30l). Od 2008r pracuję jako terapeuta dzieci z autyzmem.

Od tamtego czasu, pracuję nie tylko z dziećmi, ale zajmuję się również terapią całych rodzin.

 

Poza pasją do psychologii interesuje się również rozwojem osobistym, hipnoterapią i tańcem, jestem także instruktorem sportu i rekreacji.

Cechuje mnie indywidualne i specyficzne  podejście do dziecka. Dla mnie nie ma dzieci złośliwych a wszystkie trudne zachowania mają swoje źródła. Głosząc tę zasadę pomogłem wielu dzieciom, jak i również całym rodzinom stać się lepszym.

Od początku wykonywania tego zawodu intrygowały mnie zachowania dzieci, a dokładniej ich przyczyny. Konsekwencja i cierpliwość to główne cechy, które pozwalają mi na efektywną pracę z dziećmi.

Uczyłem się zarówno od specjalistów w dziedzinie psychologii rozwoju czy autyzmu, jak i od najlepszych trenerów z dziedziny rozwoju osobistego w Polsce. Uczestniczyłem w wielu zamkniętych szkoleniach i konferencjach.

Od 2009r prowadzę również treningi sportowe z dziećmi.

Obok widzisz moje zdjęcie z Marcin Raszka, Andrzej BatkoAndrzejem Batko, psychologiem klinicznym oraz jednym z najlepszych polskich trenerów  rozwoju osobistego. Branie udziału w jego szkoleniach mogę zaliczyć do jednych z najważniejszych chwil w moim  życiu. Pokazał mi, jak wielki wpływ na nasze myślenie mają słowa oraz przekazał ogromną wiedzę w temacie procesów zmiany.

 

 

 

 

Jak to się zaczęło?

Mój pierwszy kontakt z pracą z dziećmi miał miejsce w 2008r. Zatrudniłem się w Ośrodku  dla dzieci z autyzmem jako kierowca oraz osoba wspomagająca terapeutę. Praca miała być tymczasowa jednak bardzo szybko pojawiło się zafascynowanie tą dziedziną,  a zaraz potem odpowiedni kierunek studiów. Czerpałem tak dużą satysfakcję z pracy z dziećmi oraz obserwowaniem dziecięcych zachowań, że po krótkim okresie postanowiłem ją kontynuować, co przerodziło się w pasję.

 

Dlaczego to kontynuuję ?

Na drodze nauki uczestniczyłem w wielu szkoleniach z rozwoju osobistego, motywacji i psychologii rozwoju.  W celu pogłębiania tematyki wychowania dzieci przeczytałem oraz przeanalizowałem wiele książek na ten temat. Prowadząc terapię dziecka zaobserwowałem, iż bardzo często pomoc potrzebna jest również całej rodzinie. Dlatego też postanowiłem zająć się taką holistyczną pomocą. Poprzez ukazanie im nowych możliwości i drogi do skutecznej oceny zachowań, pragnę doprowadzić ich do  pełniejszego  zrozumienia procesu wychowywania dzieci.

 

Marcin Raszka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *